Maskara kontra sztuczne rzęsy. Co wygrywa ten pojedynek?

Odkąd mamy tak wiele możliwości w makijażu, coraz częściej stajemy przed dylematem. Co wybrać? Tusz do rzęs czy sztuczne doczepy? Oba rozwiązania mają wady i zalety, które czas poznać!

Zwolenniczki sztucznych rzęs przekonują o wygodzie tego rozwiązania. Tuż obok stojące w opozycji fanki malowania rzęs tuszem podkreślają, jak ważna jest naturalność. Jeśli jeszcze nie wiesz, po której stronie się opowiedzieć, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, co tak naprawdę oznacza noszenie sztucznych rzęs oraz jakie są wady używania tuszu do rzęs. Łatwiej zdecydujesz, które rozwiązanie jest odpowiednie dla ciebie.

Sztuczne rzęsy – zalety

Wiele kobiet wybiera sztuczne rzęsy, dlatego że dają o wiele więcej możliwości niż maskara. Dostępne są w dziesiątkach wzorów, kolorów i długości. Mogą być naturalne, bardziej okazałe lub teatralne. Duży wybór to nie jedna zaleta sztucznych rzęs. Ich tymczasowość sprawia, że każdego dnia możemy mieć inne rzęsy. Zakładanie i zdejmowanie rzęs na pasku jest proste dla wprawionej osoby.

Sztuczne rzęsy – wady

Przyklejania rzęs trzeba się nauczyć, bo z początku może to być trudne – pasek z rzęsami trzeba odpowiednio przyciąć, należy też użyć odpowiedniej ilości kleju. Źle doklejone rzęsy mogą się odkleić w trakcie dnia, natomiast zbyt duża ilość kleju może być widoczna i efekt będzie sztuczny. Nie da się też ukryć, że noszenie sztucznych rzęs jest obciążające dla rzęs. Podczas zdejmowania rzęs można uszkodzić lub wyrwać naturalne włoski. To zdecydowana wada tego rozwiązania.

Tusz do rzęs – zalety

Nadal większość kobiet sięga po tusze do rzęs. To najłatwiejszy sposób na podkreślenie, wydłużenie i zagęszczenie rzęs. Dobra maskara upiększa naturalne rzęsy w taki sposób, że wyglądają seksownie, ale nie sztucznie. Mnogość tuszów do rzęs również pozwala na uzyskanie różnych efektów. Malowanie rzęs jest łatwiejsze niż przyklejanie sztucznych, a demakijaż można wykonać bez szkody dla tych delikatnych włosków. Kolejnym plusem jest to, że coraz częściej tusze do rzęs zawierają dodatkowe substancje pielęgnujące.

Tusz do rzęs – wady

Tak prosty kosmetyk, jakim jest maskara, nie ma większych wad. Jeśli jakieś się pojawiają, wynikają z nieumiejętnego używania tuszu np. stosowania przeterminowanej maskary, złej metody aplikacji, braku demakijażu. Minusem tuszu niezależnym od użytkownika jest to, że nie uzyskamy za jego pomocą teatralnego wyglądu rzęs, który pasuje np. do makijażu artystycznego.

Podsumowanie. Co wybrać?

Zarówno maskary, jak i sztuczne rzęsy mają sporo zalet. Jednak tusze do rzęs są popularniejsze, łatwiej dostępne i prostsze w użyciu. Jeśli lubi naturalny makijaż, a na jego wykonanie nigdy nie mamy wiele czasu, lepszy będzie tusz do rzęs. Sztuczne rzęsy sprawdzą się na specjalne okazje, kiedy zależy nam na bardzo wyrazistym podkreśleniu oczu. Stosowane raz na jakiś czas nie zniszczą rzęs.

Powrót do rankingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *