Spojrzenie w kolorach tęczy. Jak uzyskać efekt ombre na rzęsach?

Klasyczny, czarny tusz do rzęs to niezbędnik każdej kobiety, ale są sytuacje, kiedy potrzebujemy odmiany. W takich chwilach można sięgnąć po kolorowe maskary, które nie tylko ożywiają makijaż, lecz także umożliwiają uzyskanie efektu ombre na rzęsach. Jakie są rodzaje ombre na rzęsach i jak je uzyskać? Czy ombre na rzęsach to skuteczny sposób na podkreślenie koloru oczu?

Efekt ombre na rzęsach – rodzaje

Efekt ombre na rzęsach może być realizowany na wiele sposobów. Część makijażystek pozostawia rzęsy w jednym kolorze, ale w kilku odcieniach, na przykład najciemniejszy na wewnętrznym odcinku rzęs, a najjaśniejszy na końcowym. Inne stawiają na ombre horyzontalne, w którym kolory i ich tony przechodzą przez poszczególne rzęsy od jaśniejszych po stronie wewnętrznego kącika oka, po ciemniejsze po stronie zewnętrznego kącika oka. Kolory na rzęsach można uzupełnić brokatowymi akcentami lub barwnymi kreski i cieniami, ale należy robić to z umiarem. Z kolei w imprezowym wydaniu można je połączyć z brylancikami, piórkami lub cekinowymi ozdobami, na przykład gwiazdkami czy kwiatkami.

Jak uzyskać efekt ombre na rzęsach?

Aby tego dokonać, wystarczy zaopatrzyć się w zalotkę, primer oraz czarny i kolorowy tusz do rzęs. Należy zacząć od podkręcenia rzęs, a następnie pomalować ich końcówki kolorową maskarą. Trzeba to zrobić na tyle gęsto, aby całkowicie ukryć ich naturalny kolor. W celu rozczesania rzęs warto użyć grzebyka i przesuwać nim od nasady do końcówek; dzięki temu kolor zostanie częściowo rozprowadzony na całej długości rzęs. W ten sposób uzyskuje się ombre. Na zakończenie należy pociągnąć dolne partie rzęs czarnym tuszem. Aby spotęgować efekt, przed nałożeniem tuszu można użyć primera, który dodatkowo zagęści rzęsy; dzięki temu będzie łatwiej je zakryć kolorem.

Tego typu makijaż jest nie tylko łatwy, lecz także bardzo efektowny – ombre na górnych partiach rzęs w połączeniu z przyciemnionymi rzęsami u dołu „otwiera” oko. Można go z nosić na co dzień i dopełnić dzieła kolorową pomadką. Na szczególne okazje, takie jak szalona impreza czy sesja zdjęciowa, ombre na rzęsach warto połączyć z cieniami do powiek.

Ombre na rzęsach jako sposób na podkreślenie koloru oczu

Pięknie podkreślone spojrzenie przyciąga uwagę otoczenia. Starannie wykonany makijaż uwydatni kolor tęczówki, a tym samym sprawi, że będziemy wyglądały atrakcyjniej i tak się czuły. Jest wiele sprawdzonych sposobów na wydobycie głębi koloru oczu. Jednym z nich są wielobarwne rzęsy.

W zależności od spodziewanego efektu, można postawić na kolorowy tusz do rzęs lub wybrać klasyczną, czarną maskarę i dodać do niej kilka kolorowych kępek w kąciku oka. Kolorowe kępki można zastąpić rzęsami ombre. Niezależnie od tego, w jaki sposób uzyskamy kolorowy efekt na rzęsach, warto umiejętnie dopasować kolor rzęs do tęczówki.

W celu podkreślenia spojrzenia w dziennym makijażu należy sięgnąć po barwy neutralne, harmonizujące, aby uzyskać makijaż uwydatniający kolor tęczówki, należy użyć odcieni dopełniających, a dla dramatycznego efektu najlepiej zestawiać kolory na zasadzie kontrastu, to znaczy łączyć barwy ciemne z jasnymi.

Niebieskie tęczówki dobrze współgrają z fioletem, zielenią i różem. Alternatywnie można je podkreślić za pomocą odcieni złota, miedzi i brązu. Dla uzyskania wyrazistszego efektu warto postawić na kolor pomarańczowy lub żółty.

Zielony kolor oczu najlepiej uwydatni oberżyna, czerń i mahoń. Sprawdzi się także czerwień, ale to już rozwiązanie dla odważnych. Od czasu do czasu można sięgnąć po zieleń lub śliwkowy fiolet. W uzyskaniu stonowanego makijażu pomoże brąz, żółć, indygo, mięta i koral.

Z oczami brązowymi najlepiej harmonizuje pomarańcz, żółć i złoto. Z kolei granat, błękit i zieleń podkreślą tęczówkę, a tym samym sprawią, że efekt będzie wyrazisty.

Powrót do rankingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *