Jak poprawnie zmyć tusz do rzęs, żeby ich nie zniszczyć?

Podczas demakijażu najtrudniejsze jest zmycie maskary z rzęs. Zwłaszcza tej wodoodpornej. Czy wiesz, jak poprawnie wykonać demakijaż oczu, aby dokładnie oczyścić rzęsy, ale ich jednocześnie nie zniszczyć?

Szczęśliwe są te kobiety, które nie muszą malować rzęs. Ale tych obdarzonych naturalnie długimi, gęstymi i ciemnymi rzęsami jest naprawdę niewiele. To oznacza, że prawie wszystkie musimy każdego dnia mierzyć się z trudnym wyzwaniem, jakim jest bezpieczny demakijaż.

Demakijaż – nie pomijaj go!

Czasami jedyne, na co mamy ochotę po ciężkim dniu, to zatopienie się w miękkiej pościeli. Najpierw musimy jednak zrobić demakijaż. To ważne, dlatego że nasza skóra i rzęsy regenerują się właśnie podczas snu. Warstwa makijażu mogłaby utrudniać ten proces, a stąd łatwo do pogorszenia się stanu cery, podrażnień, wypadania rzęs itp. problemów.

Żeby uniknąć tych problemów, trzeba też poznać zasady demakijażu oraz wybrać odpowiedni produkt. Dlatego że niewłaściwie zmyty makijaż też może powodować pogorszenie się stanu rzęs i skóry.

Jakie kosmetyki do demakijażu?

Warto zapamiętać, że tłuste zmywa lepiej. Właśnie dlatego olejki do demakijażu są coraz popularniejsze. Wodoodporna maskara świetnie poddaje się też naturalnym olejom np. arganowemu, z oliwek, kokosowemu, rycynowemu. Właściwości olejów wykorzystuje się też w dwufazowych płynach do demakijażu.

Dla osób, które nie lubią tłustych formuł, dobra opcja to płyn micelarny. One również zyskują coraz większą popularność, ponieważ zmywają makijaż skutecznie i delikatnie. To możliwe, ponieważ wykorzystują micele – cząsteczki, które absorbują zanieczyszczenia bez konieczności tarcia.

Demakijaż oczu krok po kroku

Krok 1. Zmocz wacik w wybranym kosmetyku do demakijażu.
Krok 2. Przyłóż wacik do oka. Nie trzyj, tylko przyciskaj przez ok. 2 minuty.
Krok 3. Łagodnie zetrzyj makijaż w kierunku zewnętrznego kącika oka.
Krok 4. Powtórz do momentu, aż wacik nie będzie czysty.
Krok 5. Do usunięcia resztek makijażu użyj patyczka higienicznego.

Demakijaż niszczy rzęsy, kiedy jest wykonywany niewłaściwie. Chodzi przede wszystkim o uszkodzenia mechaniczne, które pojawiają się, kiedy zbyt energicznie pocieramy oczy i trzemy rzęsy. Dlatego lepiej poświęcić na demakijaż dłuższą chwilę, ale wykonać go delikatniej – zapobiegniemy wtedy uszkodzeniu rzęs.

Wskazówka na koniec:

Warto ograniczać stosowanie wodoodpornych maskar do minimum, ponieważ są one najtrudniejsze do zmycia. Osadzają się na rzęsach i nie poddają zwykłym płynom do demakijażu. Poza tym mają najwięcej szkodliwych składników, więc ich stosowanie to nie tylko świadome utrudnianie sobie demakijażu, ale też niszczenie rzęs. Nie warto!

Powrót do rankingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *