Kolorowe rzęsy. Modne czy kiczowate?

Jakie są aktualne trendy w stylizacji rzęs? Modne jest to, w czym czujemy się dobrze. Dla niektórych są to kolorowe rzęsy. To hit na skalę światowych wybiegów, czy jednak rozwiązanie wiejące kiczem?

Klasyka coraz częściej zostaje zastąpiona przez odważne i pełne kolorów stylizacje. Na co dzień zdecydowanie lepiej pasuje czarna maskara, ale nikt nie mówi, żeby raz na jakiś czas nie zaszaleć z kolorowym tuszem do rzęs.

Kolorowe rzęsy. Hit czy kicz?

Dla niektórych kolorowe rzęsy to kicz, ale są tacy, którym taki makijaż w festiwalowym wydaniu naprawdę się podoba. Jedno i drugie stanowisko jest jak najbardziej zrozumiałe. Kolor na rzęsach może wyglądać bardzo dobrze i uatrakcyjniać makijaż, nawet taki w wersji eleganckiej. Problem pojawia się, kiedy przesadzimy z kolorem. Mocny akcent nigdy nie powinien przeważać w makijażu, bo efekt na pewno nie będzie ciekawy i stylowy. Dlatego podstawowa zasada, kiedy decydujemy się na kolorowe rzęsy, mówi: „zachowaj umiar”.

SPOSOBY NA KOLOROWE RZĘSY

1. Kolorowe tusze do rzęs

Czarny tusz do rzęs to klasyka, którą w swojej kosmetyczce ma każda kobieta. Jednak, aby nadać rzęsom niecodzienny i odważny wygląd, można sięgnąć po kolorowe tusze do rzęs. Dziś dostępne są w dziesiątkach kolorów m.in. czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim – nawet w neonowym i bardzo wyrazistym wydaniu. Jednak kolorowy tusz do rzęs to nie jest kosmetyk, który wynaleziono niedawno. Już w latach 60. marka Revlon wypuściła na rynek swoją wersję kolorowej maskary, czym zapoczątkowała światowy trend na kolorowe rzęsy. Na kilkadziesiąt lat zapomniany, który dziś wraca ze zdwojoną siłą.

2. Kolorowe sztuczne rzęsy

Jeśli kolor na rzęsach ma być bardziej wyrazisty, dobrym rozwiązaniem są również kolorowe sztuczne rzęsy. Tutaj możliwości szaleństwa jest o wiele więcej – o ile tuszem nie pomalujemy rzęs na kilka różnych kolorów, bo jest to żmudne zadanie, o tyle kolorowe rzęsy na pasku mogą mieć naprawdę wiele wzorów i kolorów. Wariantów jest mnóstwo: sztuczne rzęsy w jednym kolorze, rzęsy ombre, rzęsy z neonowymi końcówkami, tęczowe rzęsy, rzęsy z pojedynczymi kolorowymi włoskami itd. To dobra opcja dla tych, którzy chcą wprowadzić wyrazisty element do makijażu okazyjnego np. na imprezę.

3. Przedłużanie kolorowymi rzęsami

Kolorowe rzęsy możemy zafundować sobie również na dłużej niż jeden wieczór. Tusz zmywamy przed pójściem spać, rzęsy na pasku musimy odkreślić. Co daje trwalsze efekty? Przedłużanie i zagęszczanie rzęs, które dziś jest również zabiegiem stylizującym. Doczepiając pojedyncze rzęsy lub kępki rzęs w odpowiednim kolorze, możemy pięknie podkreślić kolor tęczówki i nadać swoim rzęsom niecodzienny, piękny wygląd. Nie musi to być wyrazisty róż, ale butelkowa zieleń, śliwkowy fiolet lub brudna czerwień, które nadadzą rzęsom zupełnie nowy, trójwymiarowy wygląd.

Powrót do rankingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *