Zastosowanie zalotki do rzęs. Czy naprawdę szkodzi?

Zalotka do rzęs to kosmetyczny gadżet stosowany przez setki tysięcy kobiet na świecie. Niemal tak często, jak tusz do rzęs. Czy prawdą jest, że zalotka niszczy rzęsy? Czego jeszcze o niej nie wiemy?

W mężczyznach, którzy stykają się z zalotką pierwszy raz w swoim życiu, wzbudza ona pewne obawy. Wyglądem przypomina nożyczki. Nie budzi żadnych pozytywnych skojarzeń, dlatego panowie są zdziwieni, że kobiety z własnej woli, chętnie sięgają po to „narzędzie tortur”. Sprawdźmy, czy zalotka naprawdę jest bezpieczna dla rzęs, czy może jednak im szkodzi?

Zalotka – działanie

Zadaniem zalotki jest podkręcanie rzęs. Włoski łapie się pomiędzy specjalnie wyprofilowane krawędzie zalotki i delikatnie ściska. W ten sposób nabierają ładnego kształtu, są podkręcone i lepiej wyglądają po pomalowaniu tuszem.

Nieco inaczej działa zalotka elektryczna. Przypomina małą lokówkę, ale przeznaczoną do rzęs. Podkręca włoski wyłącznie za pomocą ciepła.

Jak używa się zalotki?

Sposób użycia zalotki nie powinien nikomu sprawiać problemu. Trzeba jednak pamiętać, że nawet tak prostym w obsłudze urządzeniem można zrobić sobie krzywdę. A właściwie rzęsom, bo to one cierpią od nadmiernego i niewłaściwego stosowania zalotki. Jak zrobić to dobrze?

 1. Zalotki używamy przed pomalowaniem rzęs maskarą.
 2. Delikatnie łapiemy nią włoski i ściskamy tuż przy skórze.
 3. Przytrzymuje ściśnięte rzęsy przez kilka sekund.
 4. Otwieramy zalotkę i puszczamy włoski.
 5. Powtarzamy na rzęsach drugiego oka.

Czy zalotka niszczy rzęsy?

Tak, ale tylko jeśli jest niewłaściwie stosowana lub sięgamy po nią zbyt często. Co najczęściej dzieje się z rzęsami, które zbyt często spotykają się z zalotką? Łamią się, wypadają i kruszą. Warto mieć na uwadze, że tego typu mechaniczne działania to sposób stylizacji, który może być okupiony ofiarami. Ale nie musi, jeśli zastosujemy się do kilku prostych zasad.

Jak nie używać zalotki?

 1. Nie wolno stosować zalotki na pomalowane tuszem rzęsy.
 2. Nie należy zbyt mocno ściskać rzęs.
 3. Nie wolno stosować zalotki bez ochronnych gumek.
 4. Nie powinno się wyciągać rzęs przed otworzeniem zalotki.
 5. Nie należy używać zalotki zbyt często np. kilka razy dziennie.
 6. Nie wolno szarpać i ciągnąć rzęs zalotką.

Grunt to dobra zalotka

To gadżet, który może spowodować mechaniczne uszkodzenia rzęs. Zwłaszcza jeśli używamy starej i zużytej zalotki. Niewiele osób wie, że ochronne gumki zalotki powinno się regularnie wymieniać. Ich brak może skończyć się połamaniem, a nawet ścięciem rzęs. Ale nawet sprawna zalotka jest obciążająca dla rzęs – może je nienaturalnie wygiąć, połamać i sprawić, że będą bardziej kruche.

Powrót do rankingu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *